Hrdinovia filmu "Vesničko má středisková" opäť v akcii

Kultový film "Vesničko má středisková" predstavovať netreba. Nádherná atmosféra českého vidieku z čias pred prevratom doslova nabála k tomu, aby sme tam zašli s fotoaparátom aj s modelmi filmových áut. Prvý nápad prišiel už pred dvomi rokmi, no realizácie sa dočkal až teraz.

Vo filme sa objavilo viacero osobných a nákladných vozidiel československej výroby. Hlavnými hrdinami - z pohľadu automobilov - však bola modrá Praga V3S pána Pávka a doktorova biela ŠKODA 110. Tieto modely v mierke 1:43 sú vďaka spoločnosti Abrex už nejaký čas na trhu. Dvojicu sme doplnili legendárnym "Čmelákom". Ten bol zohnateľný len ako stavebnica v mierke 1:200, ale vďaka hre s perspektívou (nejde teda o Photoshop efekt) nám veľmi dobre poslúžil.

V júni 2019 sme náplanovali cestu do Křečovíc. Už samotná cesta do tejto obce vysvetľuje mnohé. "Zase jste se kochal pane doktore, že jó ...." sa stáva úplne pochopiteľným a vysvetliteľným. Okolitá scenéria je naozaj krásna a len nahrávala našim plánom.

Samotná "vesnička" je pekne upravená, veľmi ľahko identifukujete kultové stavby a takisto aj okolité cesty, kde sa natáčalo.

Na fotenie sme si vyhradili celý deň a tak sme mali dosť možností nielen hľadať tie ideálne zábery, ale aj sa "kochať" okolitou krajinou.

Kultové scény z kultového filmu môžete mať teraz vo forme našich fotobrazov aj vy, nájdete ich TU.

Na fotenie sme použili modely od firmy Abrex v mierke 1:43, ktoré dodala firma Modelsnavigator.


vesnicko_ma_strediskova_blog_4jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_6jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_3jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_2jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_5jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_1jpg

vesnicko_ma_strediskova_blog_7jpg